Тарифи керуючих компаній і ОСББ - в чому різниця?

Киса Лариса Мур
Сообщений: 1
Зарегистрирован: 13 фев 2017, 13:21

Тарифи керуючих компаній і ОСББ - в чому різниця?

Сообщение Киса Лариса Мур » 14 фев 2017, 07:21

Всім хочеться отримувати якісні послуги з обслуговування будинку, а платити за них якомога менше. Багато хто не згодні з тарифами ЖЕКу і шукають альтернативу тарифоутворення і варіанти зниження плати. Розглянемо це питання докладніше.
Перш за все слід згадати для чого встановлюються тарифи керуючими компаніями, ЖЕКами або членські внески ОСББ. Всі вони по суті є керуючими будинків, а згідно із законодавством основні обов'язки керуючого - забезпечувати належне утримання і ремонт будинку і прибудинкової території та належні умови проживання та задоволення господарсько-побутових потреб жителів. Тому логічно, що принципи ціноутворення також повинні бути єдині для всіх. Однак відбувається все по різному.
Також рекомендуємо вам зареєструватися в сервісі nashkvartal.org.ua, для того щоб бути в курсі важливих новин про ОСББ, ЖКГ та про питання нерухомості. Після реєстрації вам стане доступним широкий функіонал - це і оплата послуг, і форум вашого будинку і інші можливості.

Ще вчора розрахунки на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій здійснювалися виключно відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. № 869. Після чого вони підлягали попередній перевірці підрозділами виконкому, оприлюдненню та затвердженню рішенням органу місцевого самоврядування. Однак все це вже вчорашній день.
Сьогодні в наше життя входить визначення « ціни на послуги управління багатоквартирним будинком » ;. Перш за все слід зазначити, що ціна на управління багатоквартирним будинком є ​​договірною ціною, і такий, що не підлягає законодавчому регулюванню. Тобто органи місцевого самоврядування вже не перевірятимуть і затверджувати її своїми рішеннями. Також відсутня затверджена на законодавчому рівні методика або порядок формування ціни на управління.
Законом України « Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку » визначено, що ціна на послугу управління визначається за згодою сторін і вказується в договорі з керуючим.
Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком включає в себе витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію , проведення поточного та капітального ремонтів, технічного переозброєння загального майна в багатоквартирному будинку, витрати на оплату комунальних послуг щодо спільного майна багатоквартирного будинку та винагорода управителю.
З метою забезпечення однакового підходу до принципів формування ціни на управління, Мінрегіоном в затвердженому наказом від 13.06.2016 №150 Порядок проведення конкурсу з призначенням керуючого багатоквартирного будинку, визначені приблизний перелік складових послуги з управління багатоквартирним будинком, в який входять 15 послуг винагорода управителя.
Членські внески ОСББ встановлюються на загальних зборах і затверджуються протоколом. Жодним нормативно-правовим актом не встановлено методики або порядку розрахунку внесків ОСББ.
У фінансово важкі часи останніх років велика кількість ОСББ створюється з основною метою - мінімізувати витрати на утримання будинку . Але не всі замислюються, що мінімізувати витрати необхідно поступово, попередньо впроваджуючи певні енергозберігаючі заходи та управлінські рішення.
Тому деякі ОСББ йдуть по шляху зниження витрат на утримання будинку, просто виключаючи зі складу ряд робіт і послуг, які вважають непотрібними. Однак таке необдумане заниження розміру внесків свідчить про досить безвідповідальне ставлення як до власного будинку так і для власної кишені, так як це згодом може призвести до вкрай негативних наслідків для дому та мешканців.
Виключаючи зі складу внесків на утримання будинку такі необхідні роботи як поточний ремонт конструктивних елементів будівлі, технічне обслуговування систем протипожежної автоматики і димовидалення, поточний ремонт внутрішньобудинкових систем, підготовка будинку до зимового періоду, дератизація, дезінсекція і т.д., ОСББ роблять тарифи оманливе-низькими. Адже залишаючи свій будинок без постійного санітарно-технічної підтримки, ОСББ дуже часто стикаються з необхідністю одноразово збирати з мешканців кошти (крім щомісячних внесків) для проведення термінових ремонтних відновних робіт. І сумуючи ці витрати з щомісячними внесками за підсумками року, сума витрат на обслуговування і ремонт будинку виходить зовсім не нижче, ніж нарахування по тарифам Керуючої компанії.
При цьому, всім жителям по кишені одноразово виплатити ці додаткові збори. До того ж, при такому підході, мешканці будинку втрачають можливість отримати на ці суми пільги і субсидії, які могли б отримати, якби всі ці необхідні роботи були включені в встановлених членських внесків.
Тому, до формування ціни на управління та утримання будинку необхідно підходити виважено, з урахуванням чинних нормативно-правові акти у сфері житлового обслуговування, із забезпеченням належного санітарно-гігієнічного, протипожежного та технічного стану будинку. І не можна просто сказати, що ціна 3 гривні за 1 кв.м це багато чи мало. Необхідно знати який перелік складових послуг входить в цю ціну (п'ять, десять або п'ятнадцять послуг).

Кто сейчас на форуме

Количество пользователей, которые сейчас просматривают этот форум: нет зарегистрированных пользователей и 0 гостей